RICHARD MEIER

Meier 002-1

Světoznámý architekt Richard Meier představuje svůj jedinečný rezidenční projekt přímo na benátském pobřeží. Stejně jako jeho ostatní proslulé projekty vyniká svým ikonickým architektonickým designem. Typickou barvou Meierových projektů je bílá, která symbolizuje dokonalost a čistotu a jak sám architekt dodává, dá se na ní nejlépe pochopit hra světla a stínů, ploch a zářezů.

Za svou práci získal nespočet prestižních ocenění a vyznamenání včetně Zlaté medaile od Amerického institutu architektů i od Královského institutu britských architektů či Praemium Imperial od Japonské asociace umění. V roce 1984 se stal dokonce nejmladším vítězem Pritzkerovy ceny za architekturu, jedné z nejvýznamnějších cen v tomto oboru.

Využijte příležitost investice do dalšího z jeho špičkových projektů a užívejte si atmosféru Miami na pobřeží Jaderského moře. Richard Meier inspirovaný opojnou kvalitou přirozeného světla, navrhl rezidenční nabídku, která spojuje moderní architektonickou dokonalost s krásami pobřeží Jaderského moře.

Celá Lido Village se již stala ikonou rezidenčního designu benátského pobřeží. Plážové apartmány reflektují Meierovo umění optimálního prolínání světla a prostoru a citlivého propojení vnitřního bydlení a venkovní zábavy. Prostorná rezidence vyniká svou polohou a balkony s úžasným výhledem na bazény, terasy a venkovní upravené plochy včetně pohledů na pláž a moře. Velké obytné plochy s prosklenými stěnami a vysokými stropy ještě umocňují prostornost, která se prolíná z jednoho pokoje do druhého a ladí s koncepcí celé rezidence, která je úžasně světlá a vzdušná.

Společnost Richard Meier & Partners má na kontě již více než 130 projektů v Severní Americe, Jižní Americe, Evropě i Asii. Přináší architektonické řešení pro široké spektrum typů a velikostí budov – navrhuje kulturní zařízení, vládní úřady, vzdělávací budovy, průmyslové budovy, hotely či soukromé rezidence. Mezi nejvýznamnější práce patří Smith House v Darien v Connecticutu, Getty Center v Los Angeles v Kalifornii, soudní budova Spojených států v Islip v New Yorku, Muzeum současného umění v Barceloně či Jubilee Church v Římě. Kromě toho navrhl Richard Meier i mnoho soukromých domů a rezidenčních projektů, včetně Charles Street Apartments a On Prospect Park v New Yorku.