Lido di Jesolo

Lido di Jesolo je největším přímořským letoviskem východní strany benátské laguny.

Je lemováno 15 km dlouhou pláží s jemným pískem a pozvolným vstupem do moře, které je čisté a téměř bez vln. Každoročně také získává ocenění Modrá vlajka za kvalitu a čistotu pláží a úroveň služeb.

Úžasná promenáda o délce 4 kilometry vedoucí po pobřeží nabízí mnoho obchůdků, restaurací a kaváren. Ikonou historického centra je kostel se zvonicí svatého Jana Křtitele.

Oblast je ideální pro rodiny s malými dětmi, cyklisty, golfisty, milovníky moře a vodních sportů či turisty, které láká cizí kultura i fascinující historie.

Golf

Oblast je ideální pro milovníky golfu. V okolí se nachází 5 skvělých golfových hřišť s 18 jamkami, na kterých můžete zlepšovat svou hru. Nejbližší je GOLF CLUB JESOLO (5 km), dále pak GOLF PRADELLE TORRI CAORLE (15 km), GOLF CLUB VILLA CONDULMER (46 KM), GOLF CLUB CA`DELLA NAV E (53 km) a CIRCOLO GOLF VENEZIA (36 km).

Marina

Pro jachtaře je k dispozici marina PORTO TURISTICO DI JESOLO (45° 28 N – 12° 35 E), kde je možné kotvit 650 lodí s délkou až 30 metrů. Nabízí veškeré služby a vybavení včetně skladování, opravy a údržby lodí do 100 tun. Mezi Jesolem a Benátkami se nachází MARINA DEL CAVALLINO (45° 29 N – 12° 35 E), která pojme až 400 lodí s maximální délkou 30 metrů. Její součástí je kromě standardního vybavení i restaurace, bazén, posilovna, jet-sky centrum, heliport a obchod s lodními doplňky.

Vodní park Aqualandia a lunapark Jesolandia

Pokud vás moře omrzí a vy či vaše děti zatouží po nekonečné zábavě, vodních atrakcích a fantastických zážitcích, navštivte lunapark Jesolandia či největší vodní park v Itálii Aqualandia. Lákadlem je nejvyšší tobogán v Evropě, 1. skluzavka na světě s virtuální realitou, mnoho tobogánů, bazénů a skluzavek, jeskyně s vodopády, sjezd řeky na gumovém člunu a mnoho dalšího.

Benátky a další historická města

Z letoviska je možné se snadno zajet podívat do Benátek, Caorle, Padovy, Treviso, Verony i Vicenzy. Benátky, nejromantičtější město na světě a město zapsané na seznamu památek světového dědictví UNESCO, je pouhých 45 km od Lido do Jesola. Město postavené na laguně každoročně láká velké množství turistů z celého světa, které obdivují jeho slavnou historii, kulturu i křehkou současnost.

Caorle je okouzlujícím městem úžasně kombinujícím historickou architekturu a moderní výstavbu. Vzhledem k umístění města na laguně je nazýváno malými Benátkami. Zajímavým místem k vidění je unikátní útes otesaný umělci z celého světa.

Padova je významným univerzitním městem. Z řad profesorů či absolventů je možné jmenovat Pietra Pomponazzia, Vesalia či Galileo Galilea. Padova je již od 12. století kulturním a vzdělanostním centrem celé Itálie. Shakespear si toto město vybral jako dějiště pro svou komedii Zkrocení zlé ženy.

Severoitalská Verona, město mostů, je také zařazena do seznamu památek světového dědictví UNESCO. Verona je známá především díky Shakespearově románu Romeo a Julie. Nabízí však mnohem více než jen slavný Juliin balkon. Najdete zde slavný římský amfiteátr Arena di Verona, kde se dodnes hrají letní operní představení a mnoho dalších historických a kulturních památek.